| anonim_4396 a întrebat:

Ce calificari trebui sa ai pentru a deveni critic gastronomic?

4 răspunsuri:
| silvia_2359 a răspuns:

Studii!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Sa ai greturi rolling on the floor am lucrat intr-o vara cu un bucatar si a venit un critic dar mie mi s-a parut ca era mai mult flamand, a scris 2km de constatari la o supa si apoi a baut un pahar cu apa, o fi criticat si apa?

| thespy a răspuns:

In primul rand foarte multa experienta in gastronomie

| Altair a răspuns:

Trebui in primul rand sa ai un talent adica papile gustative fine sa savurezi ceti da nu ca un om obisnuit cu da sau nu.adica aia daca te pun sa gusti din kak@t sa ii explici pe lung cum e gustul! crede-ma am fost mi-a dat o supa si am zis vreo 123de km de raspunsuri! mai bine renunti la critic gastronomic pustiu'