| TotoRiina666 a întrebat:

Ce ciorbe sau supe recomandati in timpul dietei. (fara calorii sau cu foarte putine calorii). ciorba de legume si putina carne de vita? Merge? Dau funda

1 răspuns:
Elianna
| Elianna a răspuns:

Cea mai renumita ciorba pentru slabit este ciorba de varza.Asta pentru ca varza este unul dintre alimentele cu calorii negative.
Nu inseamna ca nu are calorii, dar organismul uman cheltuie mult mai multe calorii ca sa digere acest aliment decat are varza insasi.
Da o cautare pe google cu "alimente cu calorii negative" si o sa gasesti informatii pe mai multe situri. Un link iti dau si eu:
http://abcfitness.ro/alimente-cu-calorii-negative-alin-constantin/