| Gustos.ro a întrebat:

Ce mancare ai prepara pentru o cina romantica?

Răspuns Câştigător
| Dl.Inginer a răspuns:

In primul rand mediul ambiant. Localul sau locatia trebuie sa fie propice unei cine romantice, luminozitatea incaperii mai redusa si prezenta lumanarilor nu trebuie sa lipseasca,winking. Cred ca se preteaza un meniu usor care poate incepe cu o salata dupa care poate continua cu o friptura si o garnitura de legume de exemplu, trebuie introdus in meniu si mancare preferata a partenerului. De asemenea, vinul sau sampania nu trebuie sa lipseasca, iar desertul unul usor. O tarta sau o salata de fructe. Cred ca poate fi o cina perfectawinking

24 răspunsuri:
| psiholoaga a răspuns:

Mancare chinezeasca. E ceva deosebit si, mai ajuti omul sa tina betisoarele, mai il/o hranesti tu ca altfel lesina de foame, se face atmosfera. In plus, se mananca pe masuta joasa, pe perne, asa ca oamenii stau mai apropiati decat la o masa lunga, mai atingi o mana, un umar cand iei sosul... Iar la desert, as merge pe ceva facut in casa, o prajitura cu iaurt sau inghetata cu bucati de cirese, din aceeasi cupa. Of, cat romantism.blushing Si-apoi, daca tot esti aproape de podea, nu mai e nevoie de formalitati si plimbat pana la pat.tongue
PS: grim, pacat ca nu iti pot da 2 voturi de 'amuzant'; bun raspuns! Dar cu cine iei cina romantica? Baba Leana din deal?

daniela
| daniela a răspuns:

Pai as incepe cu o salata de cruditati asezonata cu cateva tarte cu somon, as trece la la un somon cu sos de creveti si as termina cu capsuni cu frisca. Totul stropit cu o sampanie buna si sa nu uitam aranjatul mesei... lumanari, cristaluri, tacamuri de argint si vesela de portelan si multe multe flori. Sa nu uitam de lumanari parfumate si muzica adecvata

Anna
| Anna a răspuns:

Dle inginer, nu stiam ca sunteti asa romantictongue

mira
| mira a răspuns:

Ca gospodina cu mare vechime n-as prepara nimic.As comanda totul. Mira

| JustMeFlory a răspuns:

Ceva usor... o salata mediteraneana, eventual cu pui(snitel sau la cuptor)un cordon bleu, o sampanie buna! La desert o salata de fructe cu frisca:X...si un ambient cat mai placut, eventual niste petale de trandafir pe masa si pe pat! niste lumanarele parfumate...si ceva de imbracat cat mai sexy...

| JustMeFlory a răspuns:

Ceva usor...o salata mediteraneana,eventual cu pui(snitel sau la cuptor)un cordon bleu,o sampanie buna!La desert o salata de fructe cu frisca:X...si un ambient cat mai placut,eventual niste petale de trandafir pe masa si pe pat!niste lumanarele parfumate...si ceva de imbracat cat mai sexy...

| DenissaDeea a răspuns:

O friptura cu legume, o salata exotica, o salata de fructe naturale, o prajitura speciala cu frisca si ciocolata, inghetata, ciocolata, fructe, bauturi/sucuri naturale.Ca cina sa fie speciala si deosebita(pentru doi indragostiti)lumanari parfumate, decoratiuni in roz, petale de trandafirii rosii si roz, o muzica lina''vals'', intretinuta cu imbratisari si saruturi din belsug.

| flori_8244 a răspuns:

Pui mediteranean.

leonardk
| leonardk a răspuns:

Un aperitiv din imbratisari si saruturi patimase, apoi un amor presarat cu mangaieri si stropit din plin cu saruturi si apoi desertul din care evident nu pot lipsi mangaierile si cuvintele tandre si saruturi.

| Shery a răspuns:

Pai daca as gati eu, cina aia n-ar mai fi deloc romantica, ci chiar dramatica laughing

| Wtf9000 a răspuns:

Iahnie de fasole cu ciolan afumat.

| mikiscence a răspuns:

Meniu de peste si fructe de mare...sunt afrodiziace...si sampanie...si un compleu sexyhappy

| gaby_6279 a răspuns:

Cred ca ceva usor o muzica cat mai romantica si restul de la sine

| laura_2327 a răspuns:

Spaghete...la desert inghetata cu toping de ciocolata... ceva de genu. dar spaghete...:*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru o cina romantica eu aș prepara mai multe feluri printe care și pizza, desert, ceva friptura, etcetera.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sifon, carnati, mici, pitzza...plus ca mai trebuie si ea platita rolling on the floor rolling on the floor

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La o cina romantica, nu imi pot imagina iubitul plin de grasime pe degete si pe buze, sau duhnind a usturoi.mancaruri usoare, o salata exotica, un vin alb semi-dulce, sau un vin cu aroma de fructe, fructe invelite in ciocolata, o tarta mousse de ciocolata sau de vanilie.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Piept de pui umplut cu ciuperci

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La capitolul mancare cu siguranta as avea un desert cu ciocolata de ex. o spuma de ciocolata cu capsune si un vin rosu bun

| ingrijitoare a răspuns:

Melci, languste si alte fiinte subacvatice, o paine usoara si
un vin rosu sau sampanie. Pofta crescuta la maxim cu placere.

| anna_7889 a răspuns:

As merge pe baza de peste si un vin bun.

| simha a răspuns:

As pregati un platou imens cu diverse fructe de mare si sosuri picante care se mananca numai cu mainile. Va garantez succesul insotite neaparat de un vin alb dulce sau sec. O seara placuta!

| simha a răspuns:

As pregati un platou imens cu fructe de mare sosuri picante si vin alb dulce sau sec!

| corinam a răspuns:

O friptura de curcan in suc propriu cu ananas si o screma de lamiie cu chivi de sa te lingi pe bot