| KaterinaPetrova a întrebat:

Ce mancare as putea prepara sanatos.big grin adica fara prajeli, grasimi sau prajituri...:d

6 răspunsuri:
| Joannaa a răspuns:

Buna,pentru mine manacrea sanatoasa este spaghete cu branza iti dau si reteta:300 g spaghete
1 cub unt
2 linguri smantana
branza, Puneti branza, smantana si untul intr-un castron si amestecati-le bine.
Adaugati apoi zeama de la paste si amestecati pana cand se formeaza un sos cremos.
Pastele fierte le adaugati in compozitie si le amestecati fara sa se sfarame.
Adaugati branza rasa pe deasupra si condimente sau legume dupa gust.

IMPERIA
| IMPERIA a răspuns:

Servus @KaterinaPetrova! Păi este sezonul salatelor, cu roșii, ardei, sau varză albă/roșie sunt atâtea variante, pe care le asezonezi dacă dorești cu iaurt în loc de ulei, în care poți adăuga bucățele de brânză, măsline, carne friptă sau ce-ți mai place ție.
E sănătos și sățios.
O zi cu zâmbet să ai!

Răspuns utilizator avertizat
| annkaa a răspuns:

CEau:*
uite aici niste retzele cu mancare sanatoasa:X:X
http://www.retete-mancare.ro/retete-culinare-salate-sort-cookbook-p1.html
sper sa iti place:*bye

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poti gati legume, intr-o oala cu fierbere sub presiune. Dupa fierbere, le poti combina cu o branza fina, apoi asezonezi totul cu ceva plante proaspete (busuioc, patrunjel, maghiran, etc.).
Nu consuma cu paine, si nu uita sa pui pe masa un pahar cu vin alb bun (natural). Daca ai putina imaginatie, vei reusi sa ai parte de ceva gustos happy Eu experimentez cu legumele, aproape in fiecare duminica, chiar daca o mai dau prost cateodata laughing Pofta buna!

| tybycool a răspuns:

Orice fel de salata, orez, carofi fierti si alte legume adica salata orientala de exbig grin