| RukiTheGazette a întrebat:

Ce mancaruri mananca spaniolii?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna! Iata reteta uneia dintre ele, paella http://www.lecturirecenzate.ro/2010/12/03/paella/
Incearca, e foarte buna!

3 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Garbanzo, jamón, tortilla, gambas, mejillones, lenteja... Dar nu gatesc bine deloc mi-e scarba sa mananc mancarea lor tot a noastra e mai buna.

| ღArySოﺁℓεღ a răspuns:

Garbanzo, jamón, tortilla, gambas, mejillones, lenteja,cand am fost acolo la un Hotel dadea si pizza si fripturi,vin rosu(dar alb nu),gustari(sunca,porumb,salam,etc.),cereale, ciorbe, macaroane si cam atat stiu.

| brokenkid a răspuns:

E usor, eu am fost in spania si am trait acolo, urmeaza sa fac o mutare din nou, imi fine. Spaniolilor le plac mancarurile contimentate, picante, dar cu toate acestea simple. spaniolii îşi petrec cea mai mare parte din timp în afara casei. În consecinţă, mesele le servesc în restaurante sau cafenele. micul dejun se ia la bar sau cafenele unde iti bei o cafea pe fuga impreuna cu un corn sau ceva produs de patiserie, pauzele de lucru la ei este intre ora 2 si 5 in aceste ore mananci si poti sa si dormi, majoritatea merg la cantine unde mancarea nu este ca la restaurant de scumpa dar nici ieftina, in jur de 10 euro plateam eu un meniu, era in jur de 4 meniuri de mancare la aceste cantine. de gatit femeile gatesc rapid simplu dar SANATOS!