| anonim_4396 a întrebat:

Ce poti face de mancare din sparanghel (congelat), morcovi, ceapa, orez si pui (pulpe)? Cam asta e tot ce am prin casa...

6 răspunsuri:
| psiholoaga a răspuns:

Pilaf cu pui, pulpe la cuptor cu garnitura de legume si orez...

daniela
| daniela a răspuns:

O paela cu legume si pulpe la gratar

luciana
| luciana a răspuns:

Sau poti sa faci o ciorbita de pui ( numai ciocanele ) sau un orez cu pulpe la cuptor sau un ghiveci de mai ai si vreun cartof, o tocanita depui cu galusti (de faina ) sau tocanita de pui cu multa ceapa si piper si neaparat si cu mamaliga... Lucien.

| angella1972 a răspuns:

Eu as propune pilaf sarbesc cu pulpe de pui

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Sa-ti spun toate felurile care se pot face? Iti amintesc cel putin doua; O supa de pui sau o tocanita de pui cu ceapa...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Buna!
Poti gati o supa de pui, o tocanita de pui, pilaf cu pui. iar daca nu stii ingredientele caute'le pe 'net sau pune o intrebare pe TPU.

Pofta buna! Pa-pa!