| Fisstic a întrebat:

Ce retete de facut tort (cat mai simple) cu blat gata cumparat stiti?

7 răspunsuri:
| MineIsLikeABridge a răspuns:

Uita-te prin kaufland, nu stiu exact ce raion, ca sunt torturi " instante " care doar ca stau la frigider 2 ore in rest timpul de preaparare este cam 15 min, ii in cutie, dar nu acolo unde se vand si blaturi si etc, mai prin zona conservelor, pe acolo, sau tort tiramisu si ala e usor de facut http://www.bucataras.ro/cautare/?ws=3&key=tort+tiramisu&submit=
bft, sper ca am fost de ajutor

| Silviuloan a răspuns:

Da... daca ai blatul cumparat pot sa iei si un pachetel cu frisca si crema de cacao pentru tort si respecti instructiunile sau poti sa faci o crema de cacao din 4 oua 2 lingurite cacao, zahar 3 linguri sau chiar mai mult, pui la foc mic, apoi le bati cu mixeru si adaugi margarina 300 g. Mult succes. Sa ai pofta :*

| emmmaaaaaaaaa a răspuns:

Pai cumperi un blat de tort si doua plicuri de crema pentru prajituri dr oetker http://www.shopmania.ro/......gr-5385137 ( sunt mai multe sortimente), plus un praf de frisca tot dr oetker. Plicurile se amesteca cu lapte si se bat cu mixterul 3-4 minute pana se fac crema, la fel si frisca. Apoi insiropezi un pic blatul cu apa +zahar+o esenta, dupa care aplici crema pe fiecare foaie, iar deasupra pui frisca si il poti orna cum vrei, cu fructe etc...E foarte simplu de facut in 30 de minute maxim e gata si il pui la frigider la racit.

| Alexutzapoopuic a răspuns:

Reteta mea favorita e un fel de prajitura, intai faci crema de capsuni si tai blatul, eu de obicei il tai in forma de inima, pui crema apoi, pui niste jeleu rosu pe deasupra si pe margini niste frisca in tub, e frumos, bun si simplu. happy

caramela
| caramela a răspuns:

Buna! Cumperi blatul, cumperi creme de care doreste fata, apoi il montezi tu, iar la ornat iti lasi imaginatia se te conduca, il poti decora cu fructe de care doresti, eu asa fac de fiecare data si nu dau gres..mult succes! O zi frumoasa sa ai!happy

| looredanaa93 a răspuns:

Eu am gasit aici
https://deprajituri.cabanova.com

Arata foarte bine