| MaryLoveAnime a întrebat:

Ce retete inedite mai stiti?

Răspuns Câştigător
| Gabitzaa a răspuns:

Http://www.retete-gustoase.ro/retete-retete-inedite :x uite aici cele mai bune frundita?

5 răspunsuri:
| elena a răspuns:

Gluma: piure de paie si supa din pui de salcam.
Acum serios, poti face Cartofi cu pui la cuptor.
Portionezi puiul, in cate bucati vrei tu, il pui in tava, tai ceapa rondele si o asezi un mod egal peste pui, apoi, cartofii curatati si taiati in 6 parti pe lungime, repartizati, in acelasi mod ca si ceapa, deasupra sare, dai la cuptorul incalzit, din cand in cand, cu zeama lasata in tava, cu o lingura, stropesti deasupra preparatul, daca nu ai avut cumva folie de aluminiu ca sa-l acoperi, pana la terminare, 1 ora la foc moderat, preparat foarte bun, pentru ca nimic nu este prajit. Pofta buna!
Nu ti-am dat cantitatile de legume, pui cate doresti.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună! Ai putea căuta aici, dă click pe http://www.lecturirecenzate.ro/......ina-spune/ Succes!

| rey a răspuns:

Tocana de picioare de scaune, e buna si satioasa(ar fi culmea sa nu te saturi...)

| psiHopixia a răspuns:

Uite aici ceva inventat pe moment.laughinglaughing
Ingrediente:5 oua, 5 LG faina, 1 praf de copt, un varf de cutit de sare, 5 LG de apa,o punga de stafide,o esenta de rom,colorant alimentar(daca vrei), glazura solida.
Mod de preparare:se separa albusul de galbenus, se freaca galbenusul cu 5 LG de zahar, cu esenta de rom, 5 LG apa. Se amenteca pana se topeste zaharul. Apoi se bate albusul cu 1 LG de zahar, se amesteca cu galbenusul si cu 5 LG de faina. Se pune hartie de copt in tava sau in caz ca nu aveti hartie de copt puteti unge tava cu ulei si se tapeteaza cu faina. Se da la cuptor 25 de minute. Se scoate de la cuptor se lasa la racit. Pregatiti glazura (indicata este glazura solida de la dr. okter.)Dupa ce s-a racit blatul se intinde glazura. Pont:pentru un aspect mai placut se poate folosi o tava cu o forma simpatica si se poate orna cu bombonele colorate.
Mi'a venit azi de dimineata, si.thinking am incercatlaughing A iesit destul de buna:X Peace! :*