| okei a întrebat:

Ce sa mananc de dimineata in afara de cereale?thinking

Răspuns Câştigător
| Ralux a răspuns:

O, pai ai o multime de variante.
Poti sa iti faci oua fierte, sa mananci paine cu sunca, parizer, salam sasesc, sibiu, salam de vara etc. poti manca crenwsti cu mustar, branza topita pe paine, branza hochland de aia tartinabila classic sau cu verdeata, poti manca unt pe paine si pe deasupra cascaval, unt simplu cu sare, unt cu gem sau unt cu miere.Si fructele sunt bune pe stomacul gol.Si iaurt simplu cu paine poti mancawinking. Si branza pe painethinking Acum la bauturi:ceai cald, ceai rece, cacao, fresh de portocale, diferite sucuri sau pur si simplu un pahar cu apa.

Pofta buna!

17 răspunsuri:
daniela
| daniela a răspuns:

Iaurt, oua fierte, fructe, branzeturi etc

auran
| auran a răspuns:

Paine prajita cu unt si miere si un pahar de suc de portocale proaspat

| Silvia a răspuns:

Eu nu prea mananc dimineata ptc dorm yawn
Atunci cand ma trezesc mai devreme pap un sendwish happy

mumoasa
| mumoasa a răspuns:

happy Fructe, legume, oua, gem, unt...Mai multe

| inna a răspuns:

Fructe, legume, miere si dulceata, iaurt, oua.

| Razvy197 a răspuns:

Cacao, ceai cu dulceata. iaurd, oua.

| Razvy197 a răspuns:

Cacao, ceai cu dulceata, oua s. a

| turtl3 a răspuns:

O salata de fructe.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu dimineata mananc doar o felie de paine prajita(nu in ulei) cu miere....si cafeaua ..normalhappy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Oua ( fierte, prajite, omleta ), unt, cascaval, branza, gem, salam, sunca de praga, etc.lapte cu cacao, lapte simplu, ceai cu lamaie, suc de portocale/grepfruit/lamaie ( cate un fruct din fiecare stors).

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca esti activa in ziua respectiva orice! daca stai acasa un ou fiert tare o felie de piine intermediara si un fruct, dar nu uita dimineata mincam ca un rege la amiaza ca un inteligent si seara ca un milog!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pâine prăjită cu unt şi miere, o cană de lapte cald.
Dacă e să te grăbeşti la şcoală atunci:1-2 cremvuşti cu muştar.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dimineata mananc un mar.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

O tabla de slanina

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Smeura cu mamaliga

| Kokolina a răspuns:

Iaurturi si fructe

| ullyse a răspuns:

Orice in afara de carne si prajeala...