| anonim_4396 a întrebat:

Cum adica branza cu mucegai? Noi mancam mucegai? Nu e nesanatos?

Răspuns Câştigător
| morena a răspuns:

Acel mucegai e facut artificial si contine chiar proteine,care sunt bune ca si tratamete terapeutice folositoare organismului(ex. durere de stomac)! Este o branza foarte buna,dupa ce te obisnuiesti cu gustul,si pretul(chiar e foarte scumpa)! O cumpar cateodata pentru pizza(si nu numai)! In Italia aveam, la restaurantul care lucram< un soi de branza,se numea puzzone care mirosea de ziceai ca s-a c--t cineva in ea!happy Si aia era super buna, dar ferasca domnul sa o vinzi in magazine ca strica imaginea... In fine trebuie sa incerci tot ce e nou in viata, ca doar asa i-ti vei da seama de diferenta! Apoi alegi ce-ti place!

5 răspunsuri:
| noktambul a răspuns:

Dar ciuperci mananci? Ca mucegaiul nu este altceva decat o ciuperca. Asa cum exita ciuperci comestibile si ciuperci otravitoare, exista si mucegaiuri comestibile si mucegaiuri nocive. Mucegaiurile din branzeturi sunt comestibile si dau o aroma suplimentara.

| maryus92 a răspuns:

Da exista sortimente de branza care au mucagai si este comestibila.

| JustMelavJustMe a răspuns:

Branaza cu mucegai crecut in anumite conditii.nu ala d pe perete!

| 34588773 a răspuns:

Branza cu mucegai este de foarte buna calitate.Nu sunt diferite tipuri de mucegai(conestibil si necomestibil), in totalitate mucegaiul este comestibil daca ne place si in plus este foarte sanatos indiferent de provenienta sa

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

E vorba de mucegai comestibil. happy