| BeHappy_7009 a întrebat:

Cum congelez ouale?

Răspuns Câştigător
| dalea a răspuns:

Se spala foarte bine ouale si dupa ce se zvanta se sparg pe rand si se separa albusurile de galbenusuri apoi se pun separat la congelator.

10 răspunsuri:
Elianna
| Elianna a răspuns:

Inca n-am mai auzit asa ceva, dar daca ti mortis sa le congelezi, va trebui sa le spargi si sa le pui intr-o caserola de plastic, gramada!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sunt doua variante: le iei din cofrag si le pui in congelator, sau, in cazul in care esti barbat, iti dai boxerii jos si, stai vreo doua ore cu fesele-n zapada. Ar trebui sa mearga...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ptr ce sa congelezi ouale? Nu vad logica! Vine apocalipsa, gripa aviara? Deci de ce cind se gasesc proaspete la orice colt de strada? In tot cazul, ouale congelate nu se pot folosi decit la produse de patiserie si numai daca aveti un spital in zona!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Behappy369@ am scris si eu ca se congeleaza dar nu intelegeam motivul! Intrebam daca a avenit gripa aviara!? AZI am auzit la radio ca in Romania s-a semnalat un caz de gripa aviara...

| Bii26 a răspuns:

Simplu:le pui in congelator si le lasi cateva zile

| asdffghjjkl a răspuns:

Le bagi la congelator happy

| BeHappy_7009 explică:

Ce glumeti sunteti azi laughing
Vreau sa stiu mai exact ce sa le fac, separ albusul de galbenus sau le las asa ...etc...
@Transilvania- Nu sunt baiat, deci cred ca ar merge prima varianta, dar un pic mai modificata

| BeHappy_7009 explică:

@mg, se poate sa congelezi ouale, am citit si intr-o carte de bucate dar nu stiam cum sa le congelez, sa le sparg si sa le pun intr-o cutie sau sa separ albusul de galbenus etc... Am foarte multe oua care expira curand si nu ma indur sa le arunc. Am facut prajituri, omelete, oua ochiuri, fierte... dar gata, mi se apleaca de la atatea oua.

| BeHappy_7009 explică:

@mg- Da' ce nu e la noi in tara...

| sporadic a răspuns:

Fuga cu ele la eskimos