| iuzarneim_9000 a întrebat:

Cum fac cartofi prajiti caci oua ochiuri stiu sa fac vreau sa avansez putin?

6 răspunsuri:
| mamarutza1 a răspuns:

Cureti cartofii ii tai si torni ulei intr-un vas unde sa ii prajesti iar cam dupa 10-15 min soti prima tura de cartofi ( in caz de faci mai multe ) POFTA BUNA!

| Mary Marry a răspuns:

Pai.1.Iei cartofii
2.''Iei'' coaja de pe ei cu un cutit etc.
3.Mai intai tai cartofii in doua trei bucati mai mari iar dupa aceea ii tai in ''felii'' subtiri.sti tu cum arata cartofii prajiti pai.
4.Iei o tigaie pui ulei mai mult ca doar se numesc prajiti
5. Pui cartofii in tigaie
6. Pui tigaia pe aragaz
7.Lasi cartofii sa se prajeasca
8.Cand sau prajit destul ii iei si ii pui pe o farfurie
9. Pui sare pe iei
10. Ii lasi putin la racit
11. Ii mananci

Na ca acum fac si cursuri de gatit. Sper ca ai inteles.
Spor la gatit cartofii prajiti!monkey

| MoreTime a răspuns:

Iei barabula in mana, folosesti un cutit bun si tai coaja, apoi il tai felii, apoi mai tai cum vrei tu si cum iti vine la inimioara, dupa care se ia o tigaie in care se afla ulei (de frana) pe care o pui mai apoi pe foc si cand scoate fum pui si cartofii pe care sa ai grija sa nu-i pui plini de apa ca o sa faci un incendiu minunat in casa daca stii reactia uleiului incins cu apa. Dar daca vrei sa scapi de ultima saptamana de scoala, distractie placuta numai ca are urmari pe viatabig grin Pofta bunabig grin
Cand mai vrei sa "avansezi" in domeniul bucatarie mai cauta pe net retete si incearca sa faci, nu te retine nimeni doar la cartofi si oua...

| AdiSR a răspuns:

Îi tai felii şi îi pui în tigaie. Îi învârţi şi când s-au rumenit probezi şo tu unul să vezi dacă nu e tare. Să nu pui prea mulţi în tigae că nu se fac calumea

| vlaaddd a răspuns:

Ii cureti de coaja, ii faci bucatele si ii trantesti in tigaie, astepti 10 min si gata masa.

Pofta buna :*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In primul rand ii cureti de coaja si apoi pregatesti un recipient unde sa ii pui cad ii tai ii speli cu apa si pregatesti tigaia cu ulei sa se incalzeasca putin si pui sarja in tigaie sa se faca tu ii scoti cand vezi cas rumeniti