| sanovita a întrebat:

Cum se face ciocolata de casa (reteta) dar vegetariana -raw vegana eventual, fara zahar, fara unt, margarina, indulcitori, esente ci doar cu produse sanatoase iar in loc de cacao prefer karob ( pudra de roscove) find alternativa mai sanatoasa decat cacao.
Cer foarte multa seriozitate.
Va multumesc.

Răspuns Câştigător
3 răspunsuri:
| Mihaela1964 a răspuns:

Karob,miere,cacao,vanilie,nuca sau arahide, nuci caju macinate.Se amesteca toate, se intind intr-o tavita tapetata cu hartie de copt si se introduc in frigier sao poti maca cu ligurita, pur si simplu.Cantitatile sunt variabile," la ochi" mierea este foarte dulce, dupa cum stii. Poti scade cantitatea de miere si adauga apa, crescand cantitatea de Karob.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Uite aici,
http://www.retetevegetariene.ro/reteta/1024/ciocolata-de-casa.html
Cu placere!
Te pup!