| rox_8767 a întrebat:

Cum se face si ce ingrediente iti trebuie pentru a face o budinca cu ciocolata?

Răspuns Câştigător
| pinoDENY a răspuns:

Deci:cumperi o punga de budinca(de ex. DR. OETKER)de ciocolata. Intr-o cana gradata masori 500 ml lapte(daca nu ai lapte poti pune si apa dar neaparat trebuie lapte praf), jumate de cana o pui la fiert.In timp ce astepti sa fiarba in jumatea cealalalta adaugi plicul de budinga si-l amesteci bine, iar in jumatea care este pe foc adaugi 40g zahar(este de ajuns mai ales daca faci cu alpte praf care contine si acela zahar), cand incepe sa firba adaugi si cealalta jumate impreunata cubudinca, iar apoi amestenci inconntinu pana cand compozitia incepe sa se omogenizeze. Iasa nemipomenit.[daca la acest gen de budinca te-ai referit]

3 răspunsuri:
| anca_3211 a răspuns:

Recomand plicurile de la dr oetker, se fac foarte foarte simplu, doar cu lapte... papa.

| MyhayJeff a răspuns:

Te uiti pe plic si iti spune