| cristian_drumcea a întrebat:

Cum se face un milkshake autentic?

Răspuns Câştigător
| razvan_miu a răspuns:

Si mie imi place cu frisca si, daca il fac cu banana pasata, nici nu mai e nevoie sa pui zahar. Poti sa faci cu vanilie si fructe, e tare bun!

6 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce se intelege prin autentic?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Depinde ce intelegi prin autentic.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ai grija, daca faci cu fructe, sa nu pui prea mult fruct, ca iese prea fluid. De exemplu, eu imi mai fac de zmeura si pun cam 2 linguri de fruct la o cana mare de lapte.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai is la plicuri prafuri de milkshake cu diferite gusturi[capsuni banane etc etc] si poti sa faci cu lapte un praf de capsune si banana pasata e fff bun!

| manuela_necula a răspuns:

Laptele trebuie sa fie cat mai proaspat si gras, daca se poate... Si prepara-l cat e rece, va iesi un shake spumos.

| Roberta_82 a răspuns:

Mie imi place sa-mi fac shake de vanilie. Iese foarte bun daca fierbi laptele cu un baton de vanilie, iar apoi, dupa ce se raceste, il bati cu putin praf de frisca, 3 cuburi de gheata sfaramate si zahar vanilat. O nebunie!