| anonim_4396 a întrebat:

Cum se face visinata?

5 răspunsuri:
| kh1ss a răspuns:

Cu grija. Try www.google.ro

| MagicHead a răspuns:

laughing CUm sa nu stii cum se face simplu

Pui visinele intr-o sticla si pe urma pui zahar peste ele, pui sticla udneva la caldura(in casa nu la soare) lasi sa se topeasca zaharul pana se face sirop, si pe urma te duci la magazin si cumperi alcool dublu rafinat de 96 de garde, si o torni peste si nu umbli la ea o perioada lunga de timp.si asta e toata smecheria, e greu nu? laughing

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Daca pui zahar, cand bei te doare capul. da daca lasi visinele sa faca zeama si pui miere de albine pana la semnul sticlei, dupa aia alcool e perfect natural.si cu cirese amare la fel, pentru maraschino.eu am facut cu menta.sa vezi cu caise ce iese. mama ei.

| nellyneliana a răspuns:

Aduni visinele, le pui intr-o sticla cu zahar, le lasi asa o zi sau doua, apoi torni tuica peste ele...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Am lasat visinile 4 zile cu zahar, dar pare siropul cam subtire. Mai pun zahar?