| anonim_4396 a întrebat:

Cum se gatesc trufele?

5 răspunsuri:
| Cryss a răspuns:

Http://www.retete-bune.com/r10512-trufe.htm

Am gasit ceva aici :D. Sper sa te ajute :D.

IMPERIA
| IMPERIA a răspuns:

Trufele, o specie de ciuperci foarte apreciate de catre cunoscatori pentru arima lor deosebita, sunt recoltate cu ajutorul cainilor de vanatoare care depisteaza locul in care se gasesc din paduri. Stiu ca sunt foarte scumpe si sunt utilizate in cantitati relativ limitate in retetele de care am auzit. (fracezii de exemplu le utilizeaza drept decor, in stare cruda, italienii le combina cu orez, se pot manca si cu omleta)....Sunt convinsa ca ai sa gasesti ceva retete...
Dar trufele sunt si niste delicii din ciocolata, care au o forma asemanatoare ciupercilor...

| Cryss a răspuns:

Http://www.culinar.ro/......-cu-trufe/

Imi cer scuze ca nu am stiut de ciuperci :">.
Pai, am gasit in forumul acesta o reteta Filet de boeuf Wellington :http://www.culinar.ro/......-cu-trufe/

Si la urmatorul site sunt mai multe retete :D :http://forum.vinul.ro/viewtopic.php?p=759.

Sper sa te ajute :) >:D

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cum se gasesc trufele