| anonim_4396 a întrebat:

Cum se gateste mancarea de fasole cu parizer

Răspuns Câştigător
| wizard_cristi a răspuns:

Ehm, mancare de fasole cu parizer? Suna destul de dubios. Trebuie de asemenea spus ca parizerul ca multe alte mezeluri nu este bine sa fie gatite din cauza E-urilor si aditivilor adaugate in el. Astfel, mezelurile prajite, coapte etc. pot fi daunatoare pentru digestia ta. Iti recomand sa cumperi costita si sa faci mancare de fasole cu costita. Iata o reteta: http://www.gustos.ro/......boabe.html

1 răspuns:
| mihalitza a răspuns:

Fasolea(pusa la muiat de seara) o fierbi pe trei sferturi; separat calesti in ulei doua trei cepe taiate marunt, adaugi(peste ceapa) bulion. piper, cimbru, delikat si parizerul taiat bucatele, dupa 15 min. torni amestecul peste fasole si lasi sa fiarba inca 10 min. Pofta buna!