| anonim_4396 a întrebat:

Cum se gateste sparanghelul?

Răspuns Câştigător
| ghidcumparator a răspuns:

Sparanghelul si cum il gatesti-reteta video
http://retetevideo.blogspot.com/......a-abc.html

2 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

De exemplu, ca garnitura:
se taie pe bucati cu lungime de un deget, se fiebe pe jumatate si se face pane.
Pofta buna!

| mami a răspuns:

Sparanghelul se curata din jos de virful verde spre capatul taiat se spala si se intoduce in apa sarata si putin indulcita cind aceasta fierbe, se fierbe aproximativ 15 minute si se scoate pe un platou
intre timp se infierbinta unt si se prajesc cite o felie de paine sfarmata, de persoana (sau pesmet, dar pesmetul este prea fin si nu este asa de gustos ) se aseaza prajeala pe o farfurie preincalzita si alaturi sparanghelul fiert (nu prea moale)
sau se poate servi cu diverse sosuri sau maioneza