| anonim_4396 a întrebat:

Cum se pregatesc  vinete la gratar? (ca garnitura la friptura)

2 răspunsuri:
mlm
| mlm a răspuns:

Le cureti de coaja, le tai felii subtiri si le pui pe gratar.Separat faci o solutie de ulei, otet, sare si doi catei de usturoi taiati marunt, dai vinetele griliate prin acea solutie, vei vedea ca sint o garnitura foarte gustoasa pentru carnita. Pofta mare.

| friedaka a răspuns:

Nu e obligatoriu sa le cureti. Mie chiar mi se par mai frumoase cu coaja. In rest asa cum a zis mlm