| anonim_4396 a întrebat:

Cum se prepara un miel la protap

5 răspunsuri:
.Mr.Mike.
| .Mr.Mike. a răspuns:

Am gasit o reteta pe internet:
http://gastronomie.ele.ro/Miel_la_protap_--r1438.html
Daca nu e pe placul tau eu zic sa scrii pe Google ''miel la protap retete''...eu asa am gasit.

Bula
| Bula a răspuns:

Procedura "greceasca" de pe pagina data de glont e f buna, in grecia. La noi se face un pic altfel:
- nu se foloseste oregano
- in interiorul mielului se freaca cu sare, piper, boia si se infig catei de usturoi si bucatele de slanina afumata (cat cateii de usturoi)
- in loc de ulei de masline se stropeste din cand in cand cu vin (demisec)

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cum se prepara un miel la protap

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cum se prepara un miel la protap