| neanicu a întrebat:

Cum va preparati de obicei omleta?

9 răspunsuri:
| Elena1234456 a răspuns:

Imi place mult cea cu branza, eventual telemea love struck. Omleta o servesc la micul-dejun, este ceva foarte bun happy.

| SweetCandy a răspuns:

Paithinking laughing

Sparg oualebatting eyelashes si apoi pun cubulete mici de branza/ cascaval, bucatele de muchi fiert, marar, sare si piperbatting eyelashes

Cam asahappy

Răspuns utilizator avertizat
| pepe a răspuns:

Prăjesc în puţin ulei ardei, ceapă şi usturoi, adaug felii de cârnaţ de casă sau felii de kaizer, măsline, mărar şi pătrunjel verde. După ce se rumenesc bine adaug caşcaval şi trei ouă bătute bine.
Se serveşte cu castraveţi muraţi sau cu salată de legume proaspete.

| hippiemuslim a răspuns:

In general prajesc legume inainte (ardei, dovlecei, ceapa, you name it) si apoi torn ouale.
Mai stiam una cu rosii si ceapa, dupa ce caleam ceapa si rosiile puneam ouale si amestecam continutul pentru a se faramita omleta.

| Emena a răspuns:

laughing
Pai hai sa iti zic cum o fac eu
Bat ouale intr-un bol, pun sare, piper, sunca sau ceva de genu, si dupa o pun la facut.

| DonAnonymius a răspuns:

Foarte usor. Bati bine oul, pui un pic de branza ( asa imi place mie ) apoi in tigaie. Dupa 7, 5 min o pui in farfuri si o"papi" laughing.

| VadPorci a răspuns:

Eu imi fac cu oua de gradina alea de la mine din fata blocului

| Ť尺ɪχɪɪ a răspuns:

Pai, bati ouale pui ingredientele care ti plac, sare pier, bati continutul apoi il pui in tigaia incinsa cu ulei, dupa ce s a facut o mananci. pofta buna!laughingfunda?:-)