| Smille_Mryy_1998 a întrebat:

Daca am spalat o pereche de tenesi albi si dupa s a uscat sunt niste pete galbene pe ea ( nu i am uscat la soare ) si presupun ca petele sunt pentru ca nu au fost bine clatiti cu ce scot aceste pete?

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Clor.solutie cu apa pana devine putin unsuros, dar nu prea mult.si lasa-i la albit. apoi clatit cu apa rece curata.

| Tinna666 a răspuns:

Cu venish sau cu lamaie.scuze ca trebuie sa te contrazic Jorpalul dar spun din propria experienta ca mi-am lasat tenesii albi in clor si mi-au ruginit acele cerculete de fier(imi scapa cum se numesc) unde se baga siretul si toata rugina s-a intins pe material...am incercat sa o curat cu lamaie, se ducea dar cand ii lasam la uscst iar se umpleau de rugina...a trebuit sa arunc acei tenesi. daca vrei sa fllosesti clor freaca putin materialul si appi clateste bine.ii poti baga linistit la masina de spalat la un program scurt de 30 min ca nu se intampla nimic, asa ii clatesti bine

| Gabriel9880 a răspuns:

Cumpara Vanish! 100% merge. si pun-ei intr-un vas cu apa rece la umbra! O sa vezi ca o sa mearga! Si apropo petele sunt ori ca nu i-ai clatit bine! ori ca au avut nevoie de mai mult stat in apa@! Sper ca te-am ajutat. Si eu am facut acelasi lucru si dupa am facut cu Vanish! si acum nu mai am pete pe ei!