| Criiistinutsa a întrebat:

Daca fac snitele de dovlecei, ce mancare as mai putea face sa mearga cu ei?

8 răspunsuri:
Abh
| Abh a răspuns:

Cartofi natur.

| OoBunnyoO a răspuns:

Incearca o salata, pe langa.

| Petrica44 a răspuns:

Pai ar merge un orez basmati! Pui la fiert intr-o oala doua cani si un sfert cu apa, o ceapa taiata in patru, ardei rosu si verde proaspat (taiat felii de 1cm), patru rosii cherry intregi, vegeta sau delikat dupa gust si doua, trei linguri de ulei de masline "virgin". Cand incepe sa dea in clocot adaugi o cana (cea care ai folosit-o cand ai pus apa) cu orez "basmati" si amesteci cu o paleta din lemn, pana incepe sa fiarba.Acoperi oala si o lasi la foc mic, cca. 30-40 min., fara sa umbli de loc la ea.Un deliciu! Iti las mai jos o imagine sa te convingi:
http://i00.i.aliimg.com/photo/v0/111774526/Perfect_Basmati_Rice.jpg
Pofta buna!;)

| alexa007 a răspuns:

Ce zici de un piure de cartofi sau un orez sau doar o salata

| Kiragagash2012 a răspuns:

Adauga rosii calite in ulei cu putina sare si mujdei de usturoi si lasa o vremem la frigider, iese o mancare de vara super, si o spun eu care nu mananc legume neam, si mama a facut asta ca sa aiba gust si sa mananc sanatos, deci crede-ma, are gust foarte bun. pofta buna big grin

| sweetapril a răspuns:

Mazare, orez, carofi piure

| erasier a răspuns:

O mancarica de mazare cu fasole verde, un pireu, o salata de castraveti cu smantana si marar:->

| LDDy a răspuns:

Sa`mi dai si mie unul big grinlaughing