| anonim_4396 a întrebat:

Daca oamenii mananca fructe si legume necoapte putem presupune ca acestea se vor coace in timp in cei care le-au mancat? astfel cand vezi un om rosu la fata poti presupune ca e asa deoarece s-au copt legumele si fructele in el? laughing rolling on the floor

5 răspunsuri:
| AndreiGabi a răspuns:

Da,facem si o carte cu titlul "Teoria lui VanCheez Plictisitul" in care explicam mai pe larg coacerea fructelor dupa ce au fost mancate.
App, daca acestea se strica cum o sa arate tipul respectiv la fata?

| Reiikó a răspuns:

Ce amuzanta intrebare rolling on the floorrolling on the floorrolling on the floor
Daca mananci fructe coapte sau necoapte este acelasi lucru. Ele ajung in sucul gastric, iar de acolo se transforma in ce avem noi nevoie calciu, proteine etc.
laughinglaughinglaughing

| vreau1alint a răspuns:

Nu putem presupune asa ceva.

| IsabelaIssa a răspuns:

laughing Tare intrebarea ta, ai gandit-o mult? big grin Trebuia pusa la categoria comics. Nu mai au ele timp sa se coaca acolo, ca se grabesc sa se transforme in. sti tu ce laughing Iar omul rosu la fata e sigur din cauza vreunei bauturi "miraculoase" ce urca sangele la cap laughing

| robyiyo a răspuns:

Nu exista asa ceva laughing), fructele coapte/necoapte ajung in sucul gastric, si de acolo sunt transformate in ceea ce este esential corpului (minerale/calciu/proteine/aminoacizi etc.) si restul este eliminat.