| jackieKAY a întrebat:

Dati-mi o reteta de mancare mexicana super originala si gustoasa?

4 răspunsuri:
| NikoIsDirectioner a răspuns:

Mai bine cauta pe net retete decat sa-ti dam noi ceva ernoat happy Cauta pe google retete mancare mexicana sau ceva de gen Succeshappy

| Kiragagash2012 a răspuns:

O mancare traditional mexicana, omleta cu cartofi. Fai carofi prajiti practic, taiati bucatele mici, cam cat jumate de cartof prajit, cand sunt aproape gata, ii pui in farfurie, o parte din ulei o pui in tigaie, pui 3-4 oua intr-un castron, le bati, calesti ceapa taiata marunt in tigaie, cand e pe jumatate gata adaugi ouale amestecate in prealabil cu cartofii presati ca sa fie amestecul omogen, apoi il amesteci in tigaie in timp ce se face pana cand e gata, daca vrei poti adauga branza la omleta, inainte sa o pui in tigaie, costita si un pic de piper, apoi servesti cu paine si mujdei de usturoi. Bon apetit!

| Marie_Roze_1990 a răspuns:

Nacios iti trebuie unmai cipsuri triunghilare su un sos de rosi un care pui ardei iuti

| Dianna996 a răspuns:

Salata mexicana cu piept de pui. Este gustoasa si usor de preparat. http://www.eculinar.ro/......i-1087.htm Eventual, ai putea sa adaugi si tortilla facuta chiar de tine.