| 44-mytel a întrebat:

De unde pot procura seminte sau butasi de TARHON (Arthemisia dracunculus) - planta aromata perena?

Răspuns Câştigător
cristian
| cristian a răspuns:

Se gasesc pe la piata la cei ce vand rasaduri.Eu am la gradina. Tarhonul este un condiment excelent pentru fripturi.

4 răspunsuri:
| murik a răspuns:

Hornbach, obi berceni

| mihalitza a răspuns:

Gasesti la Practiker, frumos ambalat...

| Andrei_Lucian_1996 a răspuns:

Iti vand eu 25 grame cu 5 lei si daca vrei mai mult negociem, uite si nr meu de tel 0761059034 la care putem discuta
AMTARHON PROASPAT, VERDE SI LA BORCAN
sau uitate pe pagina asta http://tarhonu.blogspot.ro/

| Georgelis a răspuns:

Ai grija sa nu cumperi seminte de tarhon din comertul nostru de mari banditi ca eu am cumparat din 3 locuri si am luat o mare teapa! Mi-au rasarit niste plante cu aspect absolut identic cu al tarhonului dar cu gust de iarba! Cand i-am sunat pe unii de la una din firme, asa-i ca nu vreti sa stiti ce a fost la gura mea? I-am amenintat ca-i reclam la protectia... daca nu scot de pe piata magaria aia de seminte, dar din lipsa de timp nu m-am putut tine de cuvant. Daca-i cineva amator, mai am inca vreo 2-3 plante din alea, cu gust de iarba! Asa ca nu va sfatuiesc sa luati si voi teapa!
Oricum, de acum nu mai cumpar decat radacina de tarhon si pana nu-i gust eu macar o frunzulita, nu mai dau banii pe iarba! laughing)=