| dimitrie26 a întrebat:

Deci.Acum o zi eu mi-am calcat o bluza cu fierul de calcat, dar nu observasem ca fierul de calcat avea ceva plastic topit pe el si gen plasticul s-a pus pe bluza, doar pe maneca (am incercat sa o spal dar nu iese ) va rog ajutati-ma urgent!

Răspuns Apreciat de Editori
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Nu stiu dacă mai iese... dar poti incerca aceeasi metodă cu care scoti si ceara care a picurat pe haine. Pune un servețel de hârtie (uscat, nu umed) sau o bucată de hârtie igienică (deasupra materialului si vezi dacă reusesti sa o scoți cu fierul ( ai grijă să nu-l încingi prea tare că riști să te trezești și cu o gaură în material).
Dacă nu reușesti, du-te cu bluza la o curățătorie chimică din localitatea ta.
Și ei te ajută, dacă e posibil.

1 răspuns:
| Denisa0954 a răspuns:

Dacă plasticul ăla topit a intrat în țesătură, nu prea mai ai ce face