| morosanu55 a întrebat:

Dintre electrocasnicele de bucatarie, m-ar interesa un fierbator din inox.
Numai apa se poate fierbe cu el?
ps Se poate pune un pliculet de ceai direct in recipient?

Răspuns Câştigător
| NLS a răspuns:

Eu fac si ceai direct in el.
Insa lapte sau chestii lipicioase nu e indicat sa fierbi, se vor lipi ca *****.
In timp, se va depune piatra pe interior, fie ca fierbi doar apa, fie ca faci ceai.
(Daca obisnuiesti sa faci ceai, se va depune de fiecare data si culoare specifica de la colorantii naturali din fructe, sau, dupa caz -artificiali, insa se dupe la spalare, cu un burete normal de bucatarie. Nu folosi acelasi burete de la vase, ci unul nou.)

Piatra se indeparteaza usor firband niste otet in el (1 pahar de 150ml) apoi folosesti buretele.