| anonim_4396 a întrebat:

Doresc reţeta prăjiturii voastre preferate. Vreau să încerc ceva nou.

Răspuns Câştigător
| Lorena_8088 a răspuns:

Sunt clatite cu finetti si inghetata.Pui 2 oua, putin lapte, apa minerala cat sa simti tu ca aluatul e mai subtire si 500 g faina. Topesti finetti cat sa poti unge clatitele si astepti sa se raceasca pentru ca inghetata cand o pui sa nu se topeasca. Pofta buna!

3 răspunsuri:
| Gorillaz a răspuns:

Prajitura de ness big grin din pacate nu stiu daca se gaseste desi banuiesc ca da, daca gasesti varianta pe care o face mama...vaai. e genialaaaa!

| Andrei943 a răspuns:

Prajitura cu blat din rinichi de caine plouat glazura din pasta de ochi de vita presata si un zeama de usturoi stricat.
sau prajitura din balega de urs cu fecale de vaca ( le combini cu mixeru ) cu oua de ornitorinc si oase murate