| 安価 a întrebat:

E adevarat ca orezul ingrasa?

15 răspunsuri:
| BiuL a răspuns:

Orice ingrasa in cantitati mari,. inclusiv orezul dar daca nu mananci mult si des e ok, depinde si cu ce il combini.

| Doηηa a răspuns:

Orezul ingrasa daca il mananci in cantitati mari.

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Dacă este consumat în cantităţi REZONABILE, atunci NU îngraşă!

Cel mai sănătos este orezul BRUN!

Toate cele bune.

| drogh a răspuns:

Nu!
Unele/unii chiar mananca orez pentru a slabi. Este folosit la dieta si este chiar foarte sanatos fiert!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu ingrasa, dar se digera mai greu. Daca maninci altceva inainte de a se digera orezul, atunci, ceva se va depune si, ingrasa.

| Kriss96 a răspuns:

Chinezii si japonezii mananca orez pe rupte. La fiecare masa. Ei inlocuiesc painea cu orezul. Ai vazut chinezi sau japonezi grasi? Majoritatea sunt slabi, arata mai tineri decat varsta din buletin si traiesc si mult. Deci orezul nu ingrasa decat daca il mananci cu paine.

| AlexeHellsing a răspuns:

Nu, este chiar foarte sănătos. Poate dacă-l prepari alt fel decât fiert atunci poate...

| diavolitadulce a răspuns:

Buna
Nu, nu este adevarat dar daca totusi te preocupa asta inlocuieste-l cu lintea happy Oricum, nu te stresa, e chiar recomandat si in diete happy
O zi frumoasa

| vinusipaharu a răspuns:

Contine multi electroliti, e recomandat pentru sportivi. Nu ingrasa.

| ShizAnime a răspuns:

Nu.Deoarece orezul este fiert.El se foloseste si in anumite diete.

| Marybm a răspuns:

Nu nu pentru ca este fiert! si foarte sanatos

| CrownUp a răspuns:

Nu este adevarat, orezul este chiar sanatos happy

| pitbulita a răspuns:

Tie chinezi ti se par grasii? pentru ca ai mananca foarte mult orez, de fapt orezul este principalul ingrendient in aproape toate mancarile lor

| pitbulita a răspuns:

De fapt este garnitura

| luri a răspuns:

Nu ingrasa happy eu vreau sa slabesc si mananc orezwinking