Întrebare recomandată | Desenelecopilarieiro a întrebat:

Este pulberea de zer de post?

10 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Zerul in sine este un produs animal. Cum ar fi pulberea de post? Poti folosi proteine din legume. Sunt produse concentrate. Exemplu: https://smartorganic.ro/produs/textured-plant-protein/

| MihaelaDart a răspuns:

Daca vrei pudra proteica alegi pe cea vegana, nu pe cea din zer care provine din lactate. Banuiesc ca asta doresti sa afli.

| Violleta2022 a răspuns:

Nu, fiindca zarul este extras din lapte, iar laptele vacii sau caprei (sunt prodeuse animale), deci este considerat "de dulce", nu de post.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu prea ar avea cum

| Hyperion7 a răspuns:

Zerul este provenit din lactate, deci, nu e de post.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E un inlocuitor.

| ioana748 a răspuns:

Nu, nu este.

| Lupică27 a răspuns:

Pai daca e din lapte cum sa fie de post?

| borhod2 a răspuns:

NU!