| Papusa_Oly_1998 a întrebat:

Hei.
Ceva bun și rapid de gătit, vă rog. Am un frate de 4 ani și trebuie să-i gătesc ceva. Dar să nu fie omletă, cartofi prăjiți, ouă ochiuri sau piure.
Dau fundiță

9 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

O salată gustoasă şi hrănitoare.
Poţi să improvizezi. Vezi ce legume ai prin frigider. Poţi să pui chiar şi unele fructe, cum ar fi avocado sau mărul. Apoi adaugi alune, seminţe, nuci, măsline, verdeaţă, condimente, sos de soia sau ulei şi voilà! Rapid şi sănătos!

| Violleta2022 a răspuns:

Depinde ce ai tu in casa, ca putem sa-ti dam retete de clatite, budinci, sau de tocanite, dar tu sa nu ai in casa ingredientele necesare.
Ceva super simplu si usor sunt friganelele cu felii de paine, lapte si oua batut.
Se trece felia de paine prin lapte, apoi prin oua batut pe ambele fete si se pune la prajit in uleiul incins.
Se prajesc pe ambele fete!
Se pot manca cu un praf de sare pe ele, sau ca desert, cu 1 praf de zahar pe ele. Sunt delicioase, usor de facut, foarte hranitoare iar copii le adora!

suntserios
| suntserios a răspuns:

Gris cu lapte si ceva dulceata

| KodrutZ a răspuns:

Fa-i o supa, o salata, lasa tampeniile gen carnati si alte alea. Mamaliguta cu branza cu smantana, de exemplu. Fiica-mea are cam aceeasi varsta si e fan mamaliga cu branza cu smantana.

| Andrei7600 a răspuns:

Ciorba,pizza,sandvis,carne,salam,crenvursti etc. happy

| ღMikyღ a răspuns:

Fa-i o tocanita de cartofi. Este gata in doar jumatate de ora. Retete gasesti cate vrei pe internet, vei vedea ca e foarte usor de facut. Bafta!

| Myhaela24 a răspuns:

Fa-i un sandvis.

| SpartanuNC2 a răspuns:

Supă la plic happy