| MihaelaMiikii a întrebat:

Heii! imi dati si mie va rog nite ideii de retete? happy maine la scoala trebuie sa gatim ceva..si nu am nicio idee

Răspuns Câştigător
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Poţi face un tort Tiramisu ( simplu, fără mascarpone ) după următoarea reţetă :

Ai nevoie de : 1 pac. mare de pişcoturi ( 400-500 gr; sau 1 blat de tort rotund, din magazin ), 2 plicuri cremă Tiramisu ( Dr. Oetker ) şi 2 ceşti cafea ( eventual şi 1 sticluţă esenţă de rom 20 ml ), şi 2 linguriţe de cacao ( pentru ornat ).

Pişcoturile sau blatul de tort se însiropează cu siropul de cafea, crema se prepară ( la "rece", cu mixerul ) conform instrucţiunilor de pe plic şi se întinde pe pişcoturi/blat, iar deasupra se pudrează cu cacao.

Este gata în 10 minute şi e foarte SIMPLU de realizat!

Toate cele bune.

4 răspunsuri:
| LeMousiqe a răspuns:

Bună!
Salata de fructe e potrivită.
O zi bună!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună!
Te poţi inspira de aici,
http://www.laurasava.ro/
Te pup, să ai succes!

| ioana21S a răspuns:

Buna...O salata de fructe usor si simplu