| Mariaaaaaaa07 a întrebat:

Heiiiiiii! La fasolea frecată, ceapa se lasă separat sau se amestecă cu fasolea? Cum e mai bună?

3 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

După ce faci fasolea batută sau frecată cum zici tu, călesti ceapa in ulei cit sa fie aurie ceapa, nu o lasi sa se ardă, si peste fasole pui ceapa călită cu uleiul acela unde sa prăjit ceapa, va fi delicioasă, fasolea batuta se serveste cu murături. Poftă bună, mi ai facut poftălaughing

| minrest a răspuns:

Se caleste ceapa, fara sa se arda, doar pana se ingalbeneste un pic, cand e aproape gata se pune si bulion, iar apoi se pune in farfurie peste fasole, cand se serveste. Asa se face in mod traditional, si e foarte buna.

| Defalucy a răspuns:

Cel mai bine, ceapa să fie amestecata.