| Balan123 a întrebat:

Hey TPU, cum pot sa scot pixul de pe o sapca roșie bulls fără sa se decoloreze? Dau funda va rog

2 răspunsuri:
| Jessica1235 a răspuns:

Încearcă cu venish, ai instrucțiunile pe etichetă cum și cât trebuie să lași produsul pe pată

| alexandraionela1234 a răspuns:

Am căutat ceva pentru tine :Un alt produs pe care il puteti folosi pentru scoaterea urmelor de pix este laptele. Aveti nevoie doar de putin lapte, un ingredient natural foarte folosit in gospodarie. Pentru a scoate urmele respectati acesti pasi:
• incalziti un pahar cu lapte;
• asteptati pana cand devine foarte fierbinte si, inainte de a incepe sa fiarba, luati-l de pe foc;
• turnati-l intr-un castron si, imediat dupa aceea, bagati haina patata de pix;
• lasati haina la inmuiat pe timpul noptii, astfel incat laptele sa-si faca efectul si sa aiba suficient timp pentru a elimina pata;
• urmatoarea zi frecati pata energic astfel incat sa dispara complet. Spalati apoi haina la masina de spalat, la un programul obisnuit. Dupa ce o veti scoate din masina, veti observa ca pata a disparut complet.