| Bogdan_Frunza_1993 a întrebat:

Imi poate spune si mie cineva daca exista un site din Romania care vinde spori de ciuperci (psilocybe)? Multumesc

3 răspunsuri:
Elianna
| Elianna a răspuns:

Sunt ciuperci halucinogene, si nu cred ca cineva iti va raspunde, ca este ilegal sa popularizezi pe acest site asa ceva, care se foloseste ca drog!

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

"În România, psilocina şi psilocibina sunt incluse în Tabelul 1 (drogurilor de mare risc) prin Convenţia ONU din 1971 privind substanţele psihotrope.

Cultivarea, producerea, fabricarea, experimentarea, extragerea, prepararea, transformarea, oferirea, punerea în vânzare, vânzarea, distribuirea, livrarea cu orice titlu, trimiterea, transportul, procurarea, cumpărarea, deţinerea ori alte operaţiuni privind circulaţia drogurilor de mare risc, fără drept, se pedepsesc cu închisoare de la 3 la 15 ani şi interzicerea unor drepturi."

SURSA :
http://enteogen.ro/wiki/Psilocybe