| TeoDor a întrebat:

La ce se poate folosi laptele de cocos?

Răspuns Câştigător
| copolovici a răspuns:

În variantele de curry indian este nelipsit. Şi de neînlocuit.

4 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

In general in alimente si cosmetica.
Exista un coctail exceptional, facut pe baza de lapte de cocos: PINACOLADA. Reteta o poti gasi pe net, da cautare cu orice motor (ex. Google)

| bluedar a răspuns:

Il poti folosi ca sa gatesti cu el. Se foloseste in special pentru mancarea asiatica. Poti face legume cu lapte de cocos si taitei de orez, supa de pui cu lapte de cocos, banane fripte cu lapte de cocos. Retetele sunt diverse si multe.

PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

..eu stiu ca se si bea, dar poate folosi si in cosmetica sau altele, demachiant, maim cere si alte pareri, sau tata internet! Psiho

| marynutza a răspuns:

Laptele de cocos poate fi folosit la hydratarea vizajului contra ridurilor