| SilentRain a întrebat:

Mi-am cumpărat o pereche de adidași și adidasul stâng mă strânge.
Cum as putea să îl lărgesc, sa nu mă mai strângă pacostea?

1 răspuns:
| nicurobo a răspuns:

Salut,plimba uscătorul pe întreagă suprafaţă a pantofilor preţ de câteva minute, timp în care mişcaţi neîncetat din degete pentru a-i largi. Efectul este garantat dacă încerci acesta metodă de câteva ori.Bazându-ne pe acelaşi principiu al fizicii, pune o oală cu apă la fiert. Când încep să apară aburii, ţine pantofii cu interiorul în jos deasupra oalei. După 2 minute, poţi introduce în pantofi hârtie sau ghemotoace din şosete, pentru ca să se lase mai mult şi să-şi menţină formă.