| anonim_4396 a întrebat:

Mi s-a zgariat o gheata e din piele, in varf, ce as putea sa fac sa remediez macar un pic problema, se vede destul de tare...

4 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Dupa ce l-ai curatit bine, dai cu crema de pantofi de culoare apropiata (negru, maro, rosu, alb, incolor). Dupa cateva minute le poti lustrui cu o carpa sau o perie moale.
Foloseste crema pentru pantofi de piele, NU silicon sau alte chimicale!

Daca este din piele intoarsa, poti da cu o carpa moale, inmuiata in untura de porc usor topita.
Trebuie dat de 2-3 ori, se va face maro, dar foarte rezistenta (inclusiv la apa si zapada).
Ulşterior poti da cu crema maro si-l poti si lustrui.

| NAT0 a răspuns:

Markerul sau crema de pantofi de piele sau cumperi altele sau nu le dai importanță că nu se uită nimeni la ghetele tale.

| Edisor27 a răspuns:

Dai cu o crema de pantofi.

| Raluca44576 a răspuns:

Ca sa ascunzi zgarieturile de pe incaltaminte, poti sa folosesti un marker de aceeasi culoare. Aplica primul strat, apoi tamponeaza cu un servetel si foloseste din nou markerul. Repeta procedeul pana obtii rezultatul dorit. De asemenea, daca aplici mai multe straturi, reparatia pe care ai facut-o incaltamintei va rezista mai mult timp.