| dedfgv a întrebat:

Nu am frisca acasa am doar smantana...as putea sa prepar frisca din samnatana cu zahar sau ceva?

Răspuns Câştigător
| NebunieLaSecunda a răspuns:

Pai frisca din smantana se face...1/2 kg smantana proaspata, 4 linguri zahar pudra, 1 plic zahar vanilat sau o fiola de esenta de vanilie pentru a da o aroma inconfundabila si cam atat, daca ai un mixer cu care sa o amesteci e ok!

1 răspuns:
| addha a răspuns:

Google la puterelaughing... pune si intaritor pentru frisca ca altfel nu o sa-ti iesehappy...eu cand fac pentru tort pun si zeama de la o lamaie proaspata ca iese mai delicioasahee hee