| anonim_4396 a întrebat:

Pot face frisca din samantana facuta-n casa?

7 răspunsuri:
mira
| mira a răspuns:

Da, se poate.Smantana de casa sa n-aiba zer.Se bate bine cu mixerul sau alt robot.Cand este aproape gata se pune zahar pudra si o aroma.Se recomanda si o lingura de lapte praf inca de la inceput ca frisca sa nu se taie. Mira

| DenissaDeea a răspuns:

Da! Poti face frisca din smantana! obligatoriu pentru ca frisca sa iti iasa facuta-n casa, ai nevoie de doua albusuri de ou, zahar si un pic de intaritor de frisca, smantana, cu siguranta iti iese o frisca minunata pufoasa si consistenta, buna la gust''portiile le dublezi dupa cata frisca vrei sa obtii''succes.

| tradaro a răspuns:

Da!

| TipulVerde a răspuns:

Da, din SMANTANA, daca stii cum... parca o frecai cu zahar, nu?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu.trebuie degresata.aia de casa se face unt.smantana slaba 12% batuta cu zahar pudra.

| Alex_9605 a răspuns:

Desigur doar ca nu v-a iesi la fel de pufoasa ca cea facuta din plic.

| Dalisa a răspuns:

Da