| edygman a întrebat:

Pot sa incalzesc/fierb apa sau lapte la microunde?

5 răspunsuri:
| EmaS a răspuns:

Da,eu intotdeauna incalzesc apa sau laptele la microunde.Dar numai un minut sau doua.Ai grija:http://www.criserb.com/blog/apa-la-microunde.html

| MCRgurl a răspuns:

Eu am renuntat la ibric pentru ca fac ceai la microunde.deci iti spun da, merge.dar daca vrei sa FIERBI nu cred ca merge.

| reihiuke a răspuns:

Nu o poti fierbe. Mai ales apa. De incalzit da, dar nu are rost. Pentru apa folosesc fierbator

| stefandb a răspuns:

Pai daca faci asta si il lasi mult o sa sara tot. daca nu pui capac

| wet a răspuns:

Deinde ce cuptor ai, dar in general incalzind la microunde se pierd anumiti compusi din produse.