Pentru simplificare
- zicem că 1000w/h costa 1 leu
- becul tău consumă 100w/h
- becul e folosit 10 ore pe zi
dacă face o (simplă) inmulțire la ce rezultat ajungi, cât costă?
50W/h 1.2kW/24h 36kW/luna, kW/h costa aprox 0.6 lei, pe zi va fi 0.7 lei, iar pe luna 22 lei.
LisaJulie întreabă: