| AdiMihai25 a întrebat:

Salut.
Dacă pe produs parfum de corp AVON scrie pe el Z 24 05 2019, inseamna ca este expirat sau e data fabricării?

Răspuns Câştigător
| FoxyM a răspuns:

Salutare! Orice client de produse cosmetice se confruntă cu astfel de probleme.Litera Z vine de la ziua fabricării produsului, iar 24/05/2019 este data când produsul a fost fabricat.De obicei durata produselor este de 2-3 ani(păstrat în condiții optime)și după 2 ani și jumătate produsul își pierde din calitățile sale.

3 răspunsuri:
| DăȘmecher a răspuns:

Este data fabricarii

| dannyel86 a răspuns:

Daca pe flacon spune termenul in care expira ("2 ani de la data fabricatiei"), atunci respectiva data reprezinta momentul producerii parfumului. Daca nici pe cutie, nici pe flacon nu se da un interval de valabilitate, e posibil ca acele cifre sa reprezinte data expirarii. Citeste cu atentie toate informatiile furnizate de producator.

| Violleta2022 a răspuns:

Este data expirarii!