| DrageanElena a întrebat:

Pe un produs scrie (G 10 06 09) inseamna ca e expirat sau atunci a fost fabricat? big grinbig grinbig grin

4 răspunsuri:
| carminaburana43 a răspuns:

Lucrind in comert g stiu ca inseamna garantie. Exista produse pe care scrie data la care au fost fabricate si este mentionat termenul pina cind produsul e valabil termenul de valabilitate de la data fabricatiei difera de la produs la produs dar e specificat pe produsul respectiv; daca nu scrie nici o data a fabricatiei atunci data inscriptionata reprezinta termenul pina la care produsul este in garantie.

| Gabry a răspuns:

Poate sa fie fabricat pe 10 06 09(nu stiu care e faza cu G)citeste tot de pe produs, poate sa scrie:expira dupa doua luni de la data fabricatie(mi s-a intamplat)

| SpikE a răspuns:

A fost fabricat!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

"G" ar putea sa fie de la "garantie"... s-ar putea sa fie expirat