| Manciu_Emil_1976 a întrebat:

Voi ce metode eficiente știți pentru curățarea grăsimii depuse pe aragaz? (înafară de produsele speciale,cu renume,și foarte scumpe!) Trebuie să ajut pe cineva la curățenie,și poate mă descurc cu ce are prin casă (adică sodă de rufe,clor,oțet și detergent de vase ieftin). Mulțumesc! P.S. este grăsime arsă pe un grătar, iar pe celălalt este cleioasă.

Răspuns Câştigător
| ziptrack a răspuns:

Cred ca puteti avea rezultate foarte bune cu apa fierbinte si bicarbonat de sodiu.

3 răspunsuri:
| Alicezzz a răspuns:

Cu ieftin sau apa chioara nu ai sa poti scoate de pe aragaz sau cuptor mizeria niciodata, poate buretele de sarmå sa te ajute dar cu cloru, otetul laughing nu ai nici o sansa.
Incearca Sano il scoate ca nou, sau Nufaru degresant.

| Catalina990099 a răspuns:

TRIUMF iti faci treaba imediat cu el. Curăță foarte foarte bine.

| Opianne a răspuns:

Sunt produsele de la triumf, care sunt absolut geniale. Poți să iei un degresant forte, care merge pe orice.
2 chestii la care trebuie sa fii atentă: poartă mănuși când îl folosești și nu sa pe plastic subțire că s-ar putea să îl topească.
Also, before u ask, costa 13-15 lei