| valentina2728 a întrebat:

Se poate înlocui la diferite rețete de mâncare iaurtul grecesc cu smântâna?

6 răspunsuri:
regis
| regis a răspuns:

Iaurtul grecesc este iaurt cu smântână. Deci pentru a respecta intocmai reteta, inlocuiesti iaurtul grecesc cu iaurt normal si smântână. Probabil nici smântâna cu continut scazut de grasimi nu e departe de iaurtul grecesc...

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nu/

Răspuns utilizator avertizat
| sammie a răspuns:

Nu e același.

| ValentinMihai78 a răspuns:

O rețetă dacă nu respecți ingredientele nu va mai avea la final același rezultat, gust.

| Florian80 a răspuns:

Se poate dar smantana este mai grasa deci daca iti numeri.caloriile nu este o.alegere de recomandat