| lore_1207 a întrebat:

Se poate inlocui rasolul, pentru. ciorba de burta? Daca da, cu ce?

Răspuns Câştigător
| mihaelapigi a răspuns:

nu cred dar se poate face si ciorba din rasol afumat de porc de vitel sau sal combine cu ceva depinde cum il gatesti

4 răspunsuri:
mira
| mira a răspuns:

Burta in sine nu are taria necesara pentru a da gust ciorbei, de aceea se recurge la adaosul de rasol. Daca ai cumparat o burta curatata, ea fierbe destul de repede.Pentu gust poti adauga o aripa mare de curcan sau doua ciocanele din aceeasi pasare. Daca acestea fierb mai repede, scoate-le intr-o farfurie.Nu uita sa acresti ciorba si in final s-o dregi cu galbenus frecat cu smantana si cu mujdei.Acestea se ofera in castronase separate.Sa nu ai complexe. Ciorba de burta nu iese de doua ori la fel nici in marile restaurante cu specific balcanic. Mira

| pepino a răspuns:

Eu pun ciolane de vitel, rasol nu se pune.

| yaky a răspuns:

Eu nu folosesc rasolul si iese f. b. cu vegeta

| george_9932 a răspuns:

la ciorba de burta nu se pune rasol