| Sachabella a întrebat:

Se poate repara o rochie cu fire trase? Unele sunt lungi și foarte scurte făcute din cauza agățării

3 răspunsuri:
| SEMIHA a răspuns:

Depinde foarte mult de materialul rochiei. Poți încerca să o duci la o croitorie bună din orașul tău. Dacă croitoreasa are "mâini bune" și experiență, o să ți-o repare ca nouă. Dacă materialul nu permite, nu prea mai ai ce să-i faci. Nu te apuca singură să-i tragi firele, fiindcă poți complica situația. Repet, depinde din ce material este.

| badriel a răspuns:

Se poate repara doar dacă iei una noualaughing)

| gogu220 a răspuns:

Depinde e adevărat şi de material, dar la croitorie trebuie să aibă maşină de remaiat. Dacă ţi foarte mult la acea rochie era un mic atelier pe lângă gara de nord dim bucureşti, nu ştiu dacă mai e şi acum.